Publikācija portālā www.kursuzsauks.lv 01.10.2011

Jaunais restorāns sevī iemieso gaumīgu stila un satura mijiedarbību. Būtisks pluss – restorāns atrodas pilsētas centrā, tajā pat laikā nost no burzmas un trokšņiem. Vieta noderēs gan darījuma pusdienām, gan netraucētai baudījuma pasēdēšanai. Pa labi no ieejas ir vīna krātuve, nozīmīgu telpas daļu aizņem tāda kā lounge zona ar stilīgiem sēžamdīvāniem un grāmatu plauktiem. Galdiņi kreisajā zāles pusē piemēroti praktiskām un bezceremoniju pusdienām vai vakariņām. Pa dienu atmosfēra viscaur neuzbāzīgi lietišķa, bet vakarpusē gaumīgi relaksējoša.
Nepārsteidz, ka, tāpat kā viss pārējais, arī ēdienkarte ir gaumīgi un moderni noformēta un mudina spēcīgas sezonalitātes sajūtas ar pavisam nelielu patriotisma piešprici. Un kā nu ne, ja virtuvē pie teikšanas ir Māris Jansons (pirms tam “Vincents”, “La Boheme”) - viens no kustības “Mūsdienu latviešu virtuve” līdzautoriem.

 Savā ēdienu koncepcijā viņš maksimāli cenšas izmantot pašmāju labumus un spītīgi pieturas pie pārliecības, ka ar ikdienišķām un vienkāršām ēdamlietām var radīt pavisam jaunas garšas izjūtas, piemēram, pīles krūtiņu pasniedzot ar teļgaļas buljonmērci un piesātinātu bumbieri. Padomāts arī par klasikas piekritējiem, viņiem ēdienkartē iekļauti tādi Rīgas bestselleri kā Cēzara salāti (ar vistu – 5.60 Ls, ar garnelēm – 8.60 Ls), liellopa karpačo (7.00 Ls), gaspačo zupa (4.79 Ls) un krēms brilē (4.50 Ls).

 „BIBLIOTĒKA N°1 Restorānā” grūti izcelt kādu konkrētu ēdienu, jo visi ēdieni šeit top ar augstu pievienoto vērtību, bet, ja gribas sagaršot mūsdienu latviešu virtuves filozofiju, noteikti iesakām nobaudīt reņģu eskabečes uzkodu (tiem, kas nezina - eskabeče ir baltvīna etiķa marināde) ar mārrutku krēmu, marinētām bietēm, kartupeļiem un burkāniem (4.50 Ls) vai arī cūkas pavēderi kopā ar miežu putraimiem, teļa buljona mērci, ziedkāpostiem un kaltētiem ķiršiem (6.80 Ls). Simtprocentīgs pašmāju autordarbs, nenožēlosiet.

 „BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns" būs patīkams pārsteigums visiem vīna cienītājiem, jo vīna klāsts šeit tiek veidots no sirds un absolūti bez vairumtirgotāju līdzdalības. Someljē Jānis Gailis ir īsts sava amata meistars un viņa neapslāpējamais azarts uz Rīgu no Šampaņas ļāvis atceļot izcilajiem „De Venoge” šampaniešiem. Lai gan vīna klāstā pārsvarā ir pārstāvji no Itālijas reģioniem, tomēr droši var teikt, ka vīns šeit pieejams visām gaumēm.

Avots: http://kursuzsauks.lv/?pid=menu&iid=2314

Apbalvojumi