Publikācija www.anothertravelguide.lv01.11.2011

Savulaik par pilsētas iedzīvotāju ziedojumiem tapušais pilsētas parks, pēc tā dāsnākās mecenātes Annas Ģertrūdes Vērmanes lūguma, ticis pie eksotisku koku šķirnēm, rozārija un, protams, restorāna. Vērmanes parka ēku kompleksu projektējis Vācijā dzimušais Rīgas arhitekts Heinrihs Šēls, šodien ēkas parka puses spārnā iemājojis restorāns Bibliotēka N°1. Izvēloties vietu tuvāk restorāna plašajiem, visu pārredzošajiem logiem, iespējams mierpilni vai līdzjusti vērot, pilsētas aktīvāko ielu vainagā ieskautās, parka oāzes atmosfēru un tvert mirkļus... Neviļus parka gaisotne iezogas arī restorāna telpā un, šķiet, visi pusdienotāji pamana mirkli, kad gaisā uzspurdz izbiedētu baložu pulks, uz mirkli apturot sarunas un mierā atstājot galda piederumus, tie caur logu nolūkojas, kā dzestro un sastingušo rudens gaisu pēkšņi satricinājušas it kā nikna zīmuļa melnas švīkas.

Tomēr ar mainīgo parka veidolu kontrastējošs ir minimālisma stilistikā veidotais restorāna interjers ar stingri ieturētu krāsu gammu. Saprotams, neiztrūkstoši Bibliotēka N°1 Restorānā ir grāmatplaukti, kuros rodami arī dažādi vīnzinību un kulinārijas izdevumi. Atšķirīgā „svītru kodā" izkārtotās grāmatu muguriņas, katrā plauktā veido dažādu miniatūru tēlojumu, kam noskaņu piešķir neuzbāzīgas sienu apgaismojuma spēles. Tomēr pirmo uzmanību interjerā nozog dīvāni telpas dziļumā, kuru apjomīgās figūras veido spilventiņu kārtojums. Rotaļīgi un reizē majestātiski.

Restorāna virtuve pozicionēta uz kustības Mūsdienu Latvijas virtuve platformas, kā galveno priekšnosacījumu izvirzot - laikmetīgu pašmāju sezonālo produktu izmantojumu. Šefpavāra Māra Jansona vadībā top Latvijas ūdeņu lielā zivju zupa ar tvaicētiem dārzeņiem, sienā cepts jērs vai citas receptes no latviešu virtuves tradīciju bibliotēkas, taču esošajam ēdienu receptūras reģistram tiek atklāts jauns aranžējums un piemeklēta atšķirīga pasniegšanas maniere. Savukārt restorāna vīna siena aizvedīs aizraujošā ceļojumā - Itālijas vīna laukos.

Avots: http://www.anothertravelguide.lv/lat/eiropa/latvija/riga/galamerki/restorani/biblioteka_n1_restorans

Apbalvojumi